Bazı Ülkeler de Yasaklanan 13 Ünlü Kim?

Ünlü olmak kolay değil… Para, şan ve şöhretiniz olabilir ama yaptığınız işlere dikkat etmelisiniz!

Yanlış duymadınız 13 Dünyaca ünlü kişi bazı ülkelere girmesi ve hatta bu ülkelerde gösterilmesi yasak!

1. Paris Hilton – Japonya

Kendi moda ve parfüm ürünlerini tanıtmak için turne düzenleyen Paris Hilton daha önce Las Vegas’ta uyuşturma bulundurma suçundan dolayı Japonya Havaalanında gümrük yetkilileri tarafından tam 6 saat sorgulandı ve ülkeye alınmadı. Uyuşturucu suçlarına karşı Japonya’da sıkı güvenlik önlemleri vardır.

2. Beyonce – Malezya

Aşırı Müslüman grupların protestoları ve ayrıca kıyafet yasağını çiğnediği için Beyonce Malezya’da konser veremiyor. Ülkeye girişi yasak!

3. Snoop Dogg – Norveç

Norveç Havaalanında Marihuana ile yakalandığından beri yani 2 yıldır Snoop Dogg’un Norveç’e girmesi yasak!

4. Sacha Baron Cohen – Kazakistan

Sacha Baron Cohen oynadığı “Borat” filminde giydiği müstehcen mayosundan dolayı Kazakistan’da yasaklandı. Vatandaşların bu tip mayolar giymesinden korktuklarını açıklamışlardı. Daha sonra filmin komik kısımları da çok olduğu için bu yasaktan vazgeçtiler.

5. Miley Cyrus – Çin

Miley Cyrus, arkadaşları ile bir fotoğraf çektirdiği esnada taklit yapar gibi gözlerini çekik yaptığı için Çin tarafından hem ülkeye girişi hem de ülkede gösterilmesi yasaklandı!

6. The Beatles – Filipinler

1966 yılında Beatles konser için Filipinler’e gitmişti. Ülkenin First Lady’si onları kahvaltıya davet etti fakat Beatles First Lady’nin bu teklifini reddetti. İşte bu olaydan sonra ülkeden çıkarıldı ve tekrar ülkeye girişleri yasaklandı.

7. Brad Pitt – Çin

Brad Pitt, Çin’in Tibet’te ki baskısını konu alan “Tibet’te 7 Yıl” filminde rol aldıktan sonra Çin’e girmesi yasaklandı. Çin Devleti filmin konusundan çok rahatsız olmuş ve hayal kırıklığına uğramıştı.

8. Akon – Sri Lanka

Akon’un “Seksi Chick” klibinde dansçı kızlarla Buda Heykeli’nin önünde dans etmesinden dolayı ülkede yasaklandı.

9. Alec Baldwin – Filipinler

Alec Baldwin Filipinli kadınların ABD’ye gitmek için orada ki erkeklerle mektup arkadaşı olduklarıyla ilgili kötü bir şaka yapmıştı ve bunun sonrasında özür dilesede Filipinler onu affetmedi ve ülkeye girişini yasakladılar.

10. 50 Cent – Kanada

50 Cent silah ile şiddet propogandası yaptığı için ve suç dosyalarının kabarıklığından ötürü Kanada’ya girişi yasaklanmıştı.

11. Lady Gaga – Endonezya

Marjinal kıyafetleri ve iç çamaşırları ile sahneye çıkma alışkanlıklarından dolayı Müslüman bir ülke olan Endonezya’da Lady Gaga yasaklandı!

12. Selena Gomez – Rusya

Aşırı Amerikancı tutumu ve eşcinseller ile ilgili yaptığı açıklamalardan dolayı Selena Gomez bir daha asla Rusya’ya giremeyecek.

13. Chris Brown – Büyük Britanya, Kanada, Avustralya

Sevgilisi Rihanna’yı döverek tanınmayacak hale getiren Chris Brown vize engellerine takıldı ve konserleri iptal oldu. Eleştiri oklarının hedefi olan ve kadına şiddetten suç kaydı bulunan Chris Brown, aktivistlerinde baskılarıyla bu ülkelere girişleri yasaklandı.

 

Yorum Yap

Yandex.Metrica