Banyodan yaptıktan sonra saçın kabarmaması için ne yapılmalı

Duştan sonra saçınız kabarıyorsa, bu konuda yaşadığınız sıkıntının önüne geçmek için birçok alternatif mevcuttur. Saçınızın kabarmasına neden olan faktörlerin önüne geçerek, sorunlarınızdan kurtulabilir ve saçınızın yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Banyodan yaptıktan sonra saçın kabarmaması için ne yapılmalı

Banyodan yaptıktan sonra saçın kabarmaması için ne yapılmalı

Her duş aldıktan sonra saçlarınız kabarıyorsa ve şekil alması zorlaşıyorsa, saçlarınızı nemli tutmanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı nemli tutmak amacıyla yapmanız gereken şeyler ise oldukça basittir.

Günümüzde erkeklerin çoğunluğu kısa saç modellerini kullanmakla birlikte, bu saç modeli kullanımı sırasında, saçın sertleşmesinden şikâyet etmektedirler.

Saçın sertleşmesinin önüne geçmek amacıyla erkeklerin yapacağı birkaç seçenek mevcut olmaktadır. Duştan sonra saçınız kabarıyorsa dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Duştan sonra saçınızın kabarmasına neden olan kuruluğu önlemek amacıyla saçlarınızı nemlendirmeniz gerekmektedir.
Saçlarınızın nemli olması için saçlarınızın doğal yağlarla bakımını yapabilir ve saçlarınızın bir nebze de olsa kabarmasının önüne geçebilirsiniz.

Duş alırken, suyun sıcaklığını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Çok soğuk su veya çok sıcak su kullanımı da saçlarınızın kurumasına yol açabilir. Bu nedenle ılık su kullanımı yapmanız gerekmektedir. Saçlarınız ılık suyla yıkadıktan sonra zeytinyağı kullanmanız halinde oldukça yumuşak bir saç modeline kavuşmanız mümkün olacaktır.

Saçlarınızın kurumasından şikâyetçiyseniz, yumurta sarısı ve mayonez ile maske yapmanız mümkün olacaktır.
Bu iki karışımı saçınızın tamamına sürdükten sonra 20 dakika beklemeniz yeterlidir. Daha sonra saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızın bir hafta içerisinde yumuşadığını fark etmeniz mümkün olacaktır.

Beslenmenize özen göstermeniz gerekmektedir. Doğru vitamin kullanımı neticesinde saçlarınızın kuruluğu azalacak ve saçınız doğru bir şekle girecektir.

Duştan Sonra Saç Bakımı

Duş aldıktan sonra saçlarınızın kuruluğunun önüne geçmek ve sertliğini önlemek amacıyla yapmanız gerekenler de mevcuttur.

Duş aldıktan sonra maşa veya saç kurutma gibi makineler kullanmaya bir müddet ara vermeniz gerekmektedir.
Bu cihazları kullanmak zorundaysanız da düşük sıcaklıklar da kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçlarınız kuruyacak ve saçlarınız yine sertleşecektir.

Havlu ile saçlarınızı kurulamanız sizin için oldukça önemlidir. Saçlarınızı havluyla kurulamanız ve bu kurulama işlemi sırasında sakince saçlarınızı kurulamanız oldukça önemlidir.

Bunun yanı sıra, duş sonrası saçlarınıza fırça veya tarak sürmemeniz de oldukça önemlidir. Bu tür durumlarda saçlarınızın zarar görmesine yol açan tarak ve fırça gibi ürünler, saçlarınızın kabarmasına neden olacaktır.

Banyodan Sonra Saç Kabarması Nasıl Önlenir

Banyodan sonra saç kabarmasını önlemek için saçınızı hemen kurulamamanız gerekmektedir.

Banyo yaptıktan sonra saçınızı kurulamak için fön makinesini tercih ediyorsanız, bu fön makinesini saç diplerinden başlayarak kurutma işlemi yapmanız yerine, saç uçlarından itibaren saçlarınızı kurutmanız doğru bir işlem olacaktır.

Bunun yanı sıra, banyodan çıkar çıkmaz saçlarınızı fırçayla veya tarakla zarar verecek şekilde taramanız halinde sorun yaşamanız mümkün olacaktır.

Saçlarınıza zarar verecek bu işlemler neticesinde saç kuruluğu artacak ve saçlarınız sertleşecektir.

Yorum Yap