AZ ETKİ, DAHA İYİ BİR DÜNYA: MANGO DENIM KOLEKSİYONU

AZ ETKİ, DAHA İYİ BİR DÜNYA: MANGO DENIM KOLEKSİYONU

Mango, daha sorumluluk sahibi bir moda endüstrisinin oluşması için kararlılığını sürdürüyor. Bu sezonda 30 milyon litre su tasarrufu sağlayacağı ve böylelikle, daha iyi bir dünyaya katkıda bulunacağı denim koleksiyonu; kadın, erkek ve çocuk kıyafetlerine kadar uzanarak her yaş gurubu için sürdürülebilir alternatifler sunuyor.AZ ETKİ, DAHA İYİ BİR DÜNYA: MANGO DENIM KOLEKSİYONU

Çok yönlü ve evrensel bir kumaş olan denim, bu koleksiyonda her cinsiyeti, yaş gurubunu ve beden ölçüsünü temsil ediyor. Siluetler, doğa ile denimin Akdeniz doğasında tamamen birbiriyle bütünleştiği, 90’lı yılların görünümlerinden ilham alıyor. Pudra renk tonları, gömlekler ve beli kuşaklı tulumlar sayesinde denim parçalarda en güzel şekli ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca, etek, pantolon ve ceketler üzerindeki patchwork işlemeleri, 90’ların ruhunu yansıtıyor ve klasik modellere yeni bir hava katıyor. Denim elbiselerin geri dönüşü ve jean pantolonların ve ceketlerin yaptığı hızlı çıkış ile bu ilkbahar mevsiminde denimin total look formatında kullanılacak olması koleksiyonun en önemli özelliği.

AZ ETKİ, DAHA İYİ BİR DÜNYA: MANGO DENIM KOLEKSİYONU

Bu yolda devam etmeyi amaçlayan ve doğaya karşı daha sorumlu bir iş modeli üzerine yoğunlaşmaya devam eden Mango, 2025 yılı için koyduğu hedeflere ulaşmak için çalışıyor: Kullanılan pamuğun %100’ünün sürdürülebilir kaynaklardan geliyor olması ve polyesterin %50’sinin geri dönüştürülmüş olması. Ayrıca 2030’a kadar olan hedefi de kullanılan selülozik elyafların %100’ünün kontrollü menşeye sahip olmasıdır. Mango, bu yola yıllar önce çıktı; bu koleksiyonla da kararlı olduğunu göstermeye ve daha sürdürülebilir bir moda sektörü için çalışmaya devam ediyor.

Yorum Yap