Yandex.Metrica Atelier Rebul Markasının Hikayesi ve İstanbul... | Üst Manşet

Atelier Rebul Markasının Hikayesi ve İstanbul…

“1895 yılından günümüze süregelen bir eczacılık mirasının yenilenen adıdır Atelier Rebul!

Genç Fransız Eczacı olan “Jean Cesar Reboul” İstanbul’da mühendis olarak çalışan babasını ziyarete gelir. Bu ziyaretinde İstanbul’un mistik havasından etiketlenerek kendisini bu şehrin büyüsüne kaptırır. O zamanki adı “Rue de Pera” olan Beyoğlu’nda Türkiye’nin ilk eczanesini (La Grande Pharmacie Parisienne) açar.

1920 yılında genç bir Türk öğrenci olan “Kemal Müderrisoğlu” Mr. Reboul’un yanında çırak olarak çalışmaya başlar. 1923 yılında eczacılık eğitimini bitirdikten sonra Kemal bey, Mr. Reboul ile birlikte yine çalışmaya devam eder ve Kemal bey 1936 yılında eczanenin ortağı olur. Rebul eczanesi hızlı bir şekilde ününü ve prestijini arttırırken özel olarak ürettikleri “Lavander Suyu” insanların gönlünde ve aklında yerini güçlendirir.

Simgeselleşmiş kolonyanın hikayesi 1938’de böylece başlamış olur. Mr. Reboul’un kendi bahçesinde yetiştirdiği lavantalarla yapılan ilk lavanta kolonyası, Pera’daki beyfendilerin vazgeçilmez kokusu haline gelmiştir. 1981 yılında “Uluslararası Güzellik Ürünleri Kalite Kontrol Merkezi” tarafından altın madalya ödülüne layık görülerek markanın bütünleşen simgesi haline gelmiştir.

1939 yılında Mr. Reboul, eczaneyi Kemal Bey’e bırakarak ülkesine dönmeye karar verir. Kemal Bey’in Marmara üniversitesi Eczacılık bölümünü bitiren oğlu Mehmet Bey, eczanede 1970 yılında tam zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır. Mehmet bey, bugün halen daha Rebul Eczanesinin başında bulunmaktadır. Mehmet Bey’in dünya çapında kendi markasını kurma hayalini Oğlu “Kerim Müderrisoğlu” ve iki ortağı “Nuket Filiba” ve “Korel Bingöl”, Atelier Rebul bünyesinde gerçekleştirmek için adım atmıştır.

Atelier Rebul’un ilk mağazası 29 mart 2013’te İstanbul’da açılmıştır. Şuan Türkiye genelinde 15 Dünya genelinde ise 22 mağazası ile müşterilerine hizmet vermektedir. Tüm Atelier Rebul ürünleri sofistike ve modern formülleri ile kendi laboratuvarlarımızda geliştirilerek oluşturulmuştur. Ürettiğimiz çeşitli kozmetik ürünlerinin hepsi özel bir amaca hizmet etmektedir. Uyumlu ve akılda kalıcı bir kimlikle güçlü bir markanın inşa edilebileceğine inanıyoruz.

Markamızın imza koleksiyonu olan “İstanbul”un ortaya çıkış hikayesini ise şöyle tanımlayabiliriz:

Eski İstanbul düşünülerek tasarlanmış bir kokudur. Eski İstanbul dediğimizde aklımıza gelen yerlerden bir tanesi de hala turistlerin uğrak noktası olan Mısır Çarşısı’dır. Mısır Çarşısı hala eski günlerdeki mistik ve nostaljik havasıyla insanları kendine çeken İstanbul’un sembolü olmuş bir noktadır. Bu yüzden “İstanbul” tarihi Mısır Çarşısından esinlenerek yaratılmış bir kokudur. Mısır Çarşısına ilk girdiğinizde baharatçılardan gelen baharat kokusu sizi sarar, biraz ilerlediğinizde lokumculardan gelen tatlı kokusuyla tanışır burnunuz. Çarşı içeresinde gezerken aldığınız o harman kokuyu biz İstanbul şişesine sığdırdık. Artık her istediğiniz yerde bu nostaljik kokuyla buluşabileceksiniz.”

Her biri ayrı hikayesi olan ürünlerimiz için:         Rebul’un Atölyesi’ne Hoşgeldiniz 

Yorum Yap