Android İçin En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Telefonunuzun mevcut fotoğraf düzenleyicisinden çok daha işlevli 5 fotoğraf düzenleme uygulamasını sizler için listeledik. Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Mobil cihazlar için fotoğraf düzenleme uygulamaları konusunda sıkıntı yok ancak Instagram filtrelerinin ötesine geçmek istiyorsanız App Store veya Google Play’deki uygulamaların çokluğu size zaman kaybı yaratabilir. Biz sizin için zamanınızı ve paranızı koruyacak 5 uygulamayı seçtik.

Yerleşik fotoğraf uygulamaları hakkında bir kaç bilgi
İOS’taki Fotoğraflar uygulaması iOS 11 güncellemesi ile pozlamayı ayarlama, kırpma ve hızlı bir filtre uygulama gibi temel konular için iyi çalışıyor ancak bundan daha fazlasını yapmak zor. Aynı Android’de Google Fotoğraflar için de geçerli. Bu liste ile sizleri doğru uygulamalara ulaştırmayı hedefliyoruz.

Lightroom CC

Adobe bir süredir tüm enerjini Lightroom’ un mobil geliştirmesi için harcadı. Herkes için sinir bozucu olsa da, bu gayret, Android ve iOS kullanıcıları için ilaç gibi oldu. Lightroom CC mobile, RAW dosyalarının yakalanmasına ve düzenlenmesine ek olarak, tek dokunuşla otomatik ayarlama modu ile en son teknoloji ürünü AI fotoğraf işleme teknolojisine sahiptir. Ayrıca HDR fotoğraf çekimi ve masaüstü kullanıcılarının aşina olduğu bir takım ayarları var. Dahası, telefonunuzda çektiğiniz her şey bilgisayarınızdaki veya tabletinizdeki Lightroom CC ile senkronize olacak. Yani bir cihazda bir düzenleme başlatabilir ve başka bir cihazda bitirebilirsiniz.

Uygulamanın Bazı dezavantajları da var. Perspektif düzeltmeleri sorunları ve bazen aşırı işlenmiş HDR olsa da mobil fotoğrafçılık konusunda ciddi iseniz Lightroom CC cihazınızda mutlaka bulunmalıdır.

Snapseed

Google’ ın Snapseed özelliği yetenekleri ve genel kullanım kolaylığı konusunda bu listede ki tüm uygulamalardan daha iyi olabilir. Ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması yüzleri algılamak için AI (yapay zeka – artificial intelligence) kullanır ve bir düğmeye basmanızla fotoğraflarınızı filtre edebilecek çok sayıda ön ayar içerir. Özellikle portre modu çok yönlüdür. Ön ayarlardan bahsetmişken, daha kolay toplu düzenleme için özel ayarlar da yapabilirsiniz. Snapseed ayrıca, doğru bir çekim yapamadığınız zamanlar için perspektif düzeltme araçlarına da sahiptir.

Çift pozlama ve kafa pozlama gibi özellikler biraz zor olabilir ancak renk kanalları, kontrast ve doygunluk için elle ayarlanabilen eğriler gibi şeyler bunları telafi etmeye yardımcı olur.

VSCO

Eğer Instagram’ ın algoritmasını başarılı buluyorsanız belki VSCO sizin için ideal bir uygulama olabilir. VSCO Uygulaması düzenleme araçları ve fotoğraf ön ayarlarına ek olarak özel mesajlaşma ve takip ettiğiniz kişilerin resimlerinin olduğu tam teşekküllü bir sosyal ağdır.

Uygulamada ayrıca “nasıl yapılır” seçeneği ile GIF düzenleme, video düzenleme gibi konularda destek sunar. Eğer acele bir paylaşımda bulunmak istiyorsanız, düzenleme için yeterli zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız sayısız hazır ayarlar içinden (ücretli – ücretsiz) uygun olanı kullanabilirsiniz.

Prisma

Bulut tabanlı ve ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma sayesinde, seçtiğiniz filtreler fotoğraflarınızın çok daha sanatsal görünmesini sağlayacak. Ayrıca uygulamada çok daha farklı düzenleme seçenekleri bulunuyor. Uygulamanın dezavantajı bulut tabanlı olmasından kaynaklı; internet kullanımının ve pil tüketiminin yüksek olması.

Photoshop Express

Mobil düzenlemeleriniz için biraz uğraş gerektiğinde Photoshop Express var. Filtre ve ön ayarların yeterliliğine ek olarak uygulama aynı zamanda kırmızı göz sorununu halletme, leke çıkarma gibi şeyler için güçlü algoritmalar sunar. Ayrıca, kolaj yapmak ve fotoğraflara profesyonel görünümlü metin katmanları eklemek için özellikler de vardır. Bir başka eşsiz özellik ise ürün ayarlarının seçilmesidir. Bir Facebook kapak fotoğrafı, YouTube küçük resmi veya hatta bir LinkedIn arka planı olsun, farklı sosyal medya ihtiyaçlarına uyacak bir resmi kırpabilirsiniz.

Ayrıca Lightroom gibi, bir Adobe CC abonesiyseniz, düzenlemelerinizi cihazlarınız arasında senkronize edebilir. Bir fotoğrafı mobil uygulamadan masaüstüne bile aktarabilir ve yükleme tamamlandığında Photoshop değişiklikler yapabilirsiniz.

Yorum Yap