Alternatif Oyun Konsolu Google Nexus Player!

Nexus 6 ve Nexus 9 tanıtımlarnın yapılan gece de önemli bir duyuru herkesi şaşkına çevirdi. Lansmanı gerçekleştirilen resmi olarak tanıtılan Android 5.0 Lollipop, Nexus 9 ve Nexus 6’nın yanısıra set üstü Nexus Player duyuruldu. İlk olarak set üstü kutusu ile Nexus Player cihazı tanıtıldı.

4 inç büyüklüğünde olan ve hoş görünümü ile dikkat çeken Google Nexus Player oyunları televizyonda oynamanıza imkan sağlıyor. Android oyunlarını televizyonda oynamanıza ve dijital medya oynatıcı dışında oyun konsolu olarak kullanabiliyorsunuz. Doğrudan televizyonla bağlantı kurabilen Nexus Player ile film ve televizyon şovlarını izleyebiliyorsunuz.

Asus’un imzasını taşıyan cihaz set üstü kutu 1.8 GHz Intel Atom işlemciden gücünü almaktadır. 1 GB bellek ve 8 GB dahili hafızası ile dikkatleri üzerine çeken cihaz da Wi-Fi kablosuz bağlantı bulunuyor. 802.11ac Wi-Fi teknolojisi ile seveceğinize inanıyorum.

Uzaktan kumanda ile gelen cihazın orjinal oyun kolu da yanında satışa sunulacak. Google Nexus Player oyun konsolu fiyatı ise 99 dolar etiketine sahip cihazın oyun kollarının ise 39 dolar etiketiyle piyasada olacağı söyleniyor. Nexus Player için ön siparişler ise 17 Ekim tarihinde Google Play Store üzerinden gerçekleşecek.

Eğer Google Nexus Player cihazı uygun fiyatlarla ve iyi donanımlar ile kullanıcıya umut verirse son derece iyi bir konsol alternatifi olabilir demektir. 

Yorum Yap